Baśniowa Kawiarenka
Baśniowa Kawiarenka
Wystrój wnętrza "Baśniowa Kawiarenka" to pierwsze tego typu przedsięwzięcie w Polsce. Od wtorku do niedzieli maluchy z Łodzi i okolic mogą tutaj zobaczyć baśnie z różnych stron świata, czytać i rysować; na rodziców czeka w tym czasie filiżanka dobrej kawy, wybór domowych wypieków i słodkości. W lokalu znajduje się również niewielki dział księgarski - najpiękniejsze ilustrowane książki dla dzieci.

Pomysłodawczynią przedsięwzięcia i właścicielką kawiarni jest Urszula Binkowska – aktorka-lalkarka i teatrolog, wcześniej związana z łódzkim teatrem Pinokio. Do współpracy zaprosiła m.in. aktorów: Włodzimierza Twardowskiego (laureat Srebrnego Pierścienia) i Macieja Piotrowskiego, a także wykonawczynię lalek Janinę Kamińską. Autorką scenografii i wystroju wnętrza jest Maria Kostrzewska. Część lalek została zaprojektowana przez Jana Zielińskiego.

Scenografia przedstawienia "Latający kufer" W domowej atmosferze najmłodsi mogą swobodnie bawić się i uczyć – kontakt ze sztuką teatralną ma rozwijać wyobraźnię, otwierać na nowe doświadczenia i zachęcać do samodzielnego czytania, poznawania innych kultur i obyczajów.

Cena biletu na spektakl to 18 zł (widzowie indywidualni)
Szkoły i przedszkola – 16 zł (spektakl zamówiony do końca września – 15zł)